zde se nacházíte:
Úvod > O letohrádku

Letohrádek sv. Vojtěch

Vraťte se zpět strojem času

Letohrádek (původně letní sídlo) byl koupen na podzim roku 2008 v dezolátním stavu a od té doby na něm probíhá rekonstrukce. Od roku 2008 je zámeček s velikou pílí a úsilím šetrně obnovován do své původní dobové podoby. Kompletní rekonstrukce budovy, vybavení i venkovních prostor je realizována bez jakýchkoliv dotací, pouze svépomocí a za podpory rodiny a přátel. K zámečku vede jedno z ramen léčivého pramene sv. Vojtěcha a v přilehlém parku je restaurovaná socha stejnojmeného světce. Z tohoto důvodu byl zámeček a původní letní sídlo Viléma Smrčky přejmenován na Letohrádek sv. Vojtěcha. Od 13. 6. 2014 je letohrádek otevřen pro veřejnost.

Historie

Muzeum Tři oříšky pro Popelku

Celá myšlenka vznikla během svatby Pavla Trávníčka pohádkového prince, která se konala u nás na Letohrádku sv. Vojtěch. Majitele Letohrádku sv. Vojtěch pana Pavla Beneše mrzelo, že sousedé v německém Moritzburgu u Drážďan mají každoročně výstavu k pohádce Tři oříšky pro Popelku, a tak došlo k nápadu vybudovat expozici v Čechách, přímo na Letohrádku sv. Vojtěch v Počátkách.

více informací

Restaurace

Navštivte stylovou restauraci a nechte se opečovávat našim dobově oblečeným, úslužným personálem. Kuchyně vychází z dobových kuchařek, suroviny čerpáme z vlastních zdrojů a blízkého okolí.

více informací

Tématické pokoje

Prožijte noc jako za starých dobrých časů. Přijměte pozvání a prožijte romantickou noc v našem útulném hotýlku! Pečovat o Vás budou komorníci a služebné přesně tak, jak to znáte ze starých filmů pro pamětníky. Ponořte se s námi do doby První republiky a prožijte nezapomenutelné okamžiky! Připravili jsme pro Vás 11 luxusně vybavených apartmánů a pokojů.

Prohlédnout pokoje

Wellness

Odpočiňte si od každodenních starostí v klidném prostředí, kde se čas vrací o několik generací zpět... Budeme Vás hýčkat masážemi dle Vašeho výběru, které pro Vás zajistíme přímo ve Vašem pokoji nebo ve wellness. Relaxaci se můžete oddávat v unikátní parní lázni s vybranou kompozicí bylinek nebo v infrasauně. Při koupeli ve venkovní vířivce budete mít krásný výhled na uklidňující zeleň a jedinečné sochy v parku. 

Více informací

Firemní akce a svatby

Vraťte se v čase do doby, kdy odešla buržoazie a do popředí se dostali továrníci a průmyslníci. Do doby slušného vychování a vybrané etikety. Celoroční možnost pořádání seminářů, porad, školení, meetingů, prezentací, ale i firemních večírků.

více informací

Zahrada a rybolov

Procházka v rozlehlém zahradním parku, posezení v altánku u jezírka, na lavičkách u kašny s fontánou nebo piknik v trávě? To vše prožijte v Letohrádku sv. Vojtěch. Pečlivě udržovaný zahradní park s malebnými stromy a romantickými zákoutími doplňuje několik sochařských replik v nadživotní velikosti, například socha Bohyně upřímnosti a busta Pýcha od Matyáše Brauna, sochy bohyně lovu Diany, sochy sv. Mikuláše a sv. Floriána, sochy dvou římských vojáků a další. V parku vede 1,5 km cest a chodníků, je zde heliport a tenisový kurt. Dětské i dospělé návštěvníky potěší i obora s daňky, holandské kozy nebo pávi.

Aktivity

Nabízíme celou řadu služeb pro vaše pohodlí: romantický dětský koutek v prostorech letohrádku, tenisový kurt, rybaření přímo v areálu letohrádku, heliport, lukostřelba, promítání filmů pro pamětníky, zprostředkování doplňkových služeb (jízda na koni, projížďka kočárem, lety balónem, vyhlídkové lety vrtulníkem, projížďky veteránem po místních památkách, v zimě výlety se psím spřežením…

Pobytové balíčky

Přijměte pozvání a prožijte romantickou noc v našem útulném hotýlku za zvýhodněné ceny! Pečovat o Vás budou komorníci a služebné přesně tak, jak to znáte ze starých filmů pro pamětníky. Ponořte se s námi do doby První republiky a prožijte nezapomenutelné okamžiky! 

více informací